Forbes podcast: Firma v krizi? Zachránit se dá téměř každá, hraje se ale o čas

Zachránit se dá téměř každá firma v problémech – nejen o tom hovoří ve Forbes podcastu Interim manažer Jaroslav Skoták a majitelka Headhunterské kanceláře Lucie Sedláčková.

Krize je často skloňované slovo. Zatímco v roce 2020 se o ní mluvilo jako o neslušném výrazu, dnes už není tak vulgární a mnoho firem ji dokáže pojmenovat.

Bez ohledu na velikost, typ a odvětví firmy, každá společnost se může dostat do krize.

Jak říká v podcastu Lucie Sedláčková, každá firma je živoucí organismus. Představme si ji jako lidské tělo – může být silné a zdravé, ale i drobná infekce může způsobit řetězovou reakci, pokud se nepodchytí včas. Podobně i malý problém v managementu, finančním řízení nebo lidských zdrojích může vyústit v celopodnikovou krizi.

Kvalitní Interim manažer musí být schopný přijít do jakékoli firmy, identifikovat a analyzovat, co je skutečný problém, jaká je ho příčina a začít ho řešit, říká krizový manažer Jaroslav Skoták.

S tím souhlasí i Lucie Sedláčková, která se specializuje na oblast lidských zdrojů a náboru zaměstnanců. Známá je především svou vysokou odborností v oblasti Headhuntingu, tedy aktivního vyhledávání a oslovování talentovaných osobností pro specifické pracovní pozice.

Poslechněte si, jak krize ovlivňují firmy a jak efektivně využít Interim management k jejich úspěšnému překonání.